Το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου μαθητές του Ομίλου Φιλαναγνωσίας και δημιουργικής γραφής του σχολείου μας σε συνεργασία με τον Όμιλο Θεάτρου παρακολούθησαν την θεατρική παράσταση “Ανεμοδαρμένα ύψη” στο Δημοτικό θέατρο Πειραιά. Μαθητές και καθηγητές απόλαυσαν την παράσταση, βασισμένη στο λογοτεχνικό αριστούργημα της Έμιλι Μπροντέ, στον μοναδικό χώρο του Δημοτικού θεάτρου Πειραιά, ταξίδεψαν πίσω στο 19ο αιώνα, παρακολούθησαν τον καταδικασμένο έρωτα του Χήθκλιφ και της Κάθριν (πρωταγωνιστές του έργου), εντυπωσιάστηκαν αλλά και ένιωσαν τη συγκίνηση που μόνο το θέατρο μπορεί να προσφέρει.

Ευχαριστούμε τον Χαλκιδέο ηθοποιό κ. Γ.Μπένο, που μετά το τέλος της παράστασης φωτογραφήθηκε και συνομίλησε με τους μαθητές μας.